Noc kostelů - Zámecké kaple po setmění

Noc kostelů - Zámecké kaple po setmění
29. května 2026 
Státní zámek Telč - kaple Všech svatých, kaple svatého Jiří


V letošním roce opět v budou zpřístupněny obě kaple na zámku v Telči v rámci akce Noc kostelů. 

Kaple Všech svatých, v níž je pochován Zachariáš z Hradce, a černá hradní kaple sv. Jiří budou přístupné v průběhu večera zcela volně. Autenticita samotných prostor, ale také původní vybavení, vtáhnou návštěvníky do dávné minulosti, kdy se zde někdejší majitelé zámku pokorně obraceli k Bohu. A stejně jako oni tak také my se můžeme na tomto místě na okamžik zastavit, posadit se do lavic a nechat k sobě promlouvat krásu jež nás obklopuje.

Celý areál zámku si návštěvníci projdou v tischosti. Informace bude možné získat z letáčku, který každý  obdrží při vstupu do areálu. Mimo samotných kaplí budou moci návštěvníci vstoupit přímo z hradních prostor do osvětlené renesanční zahrady. Tam bude možné spočinout a užít si malý kousek ráje tak, jak jej zamýšlel renesanční stavebník telčského zámku Zachariáš z Hradce v 2. polovině 16. století.

V minulém roce došlo k znovuvysvěcení prostoru a obnově příležitostného liturgického provozu. Spolu se samotnými kaplemi budou prezentované liturgické předměty, používané v 17. a 18. století. Přístupná bude také zahradě, která bude v případě příznivého počasí rovněž osvícená svíčkami.

Areál bude přístupný v pátek 29. května od 20:00 do 22:00 hod. (čas vpuštění posledních návštěvníků do objektu). Vstup do areálu bude možný každých 20 minut.

Vstupenky je možné rezervovat na pokladně zámku každý den mimo pondělí a nebo on-line na webových stránkách zámku. Rezervace je nutná z důvodu kapacity.